Ivar Apinis (tv.) er en efterhånden erfaren herre i fastfoodkæden. Nu overtager han Subway Østerågade sammen med Nicklas Beck Jensen (th.)
Mad & Drikke

Fastfood-restaurant i midtbyen får nye ejere

Der vil være gode rabatter på højkant i forbindelse med overtagelsen

09. februar 2023 kl. 10:22

AALBORG: Nogle gange må man bare slå til, når muligheden byder sig - og det var netop ud fra det ræsonnement, at Ivar Apinis slog til, da Subway Østerågade for nyligt ledte efter nye ejere.

Selv har han arbejdet sig op i fastfood-kæden - fra at starte som deltidsansat for seks år siden til nu i dag at være ny ejer af Subway Østerågade sammen med partneren Nicklas Beck Jensen.

- Jeg glæder mig enormt meget til nu at blive en del af forretningslivet i Aalborg, og jeg glæder mig til at arbejde sammen med hele teamet hernede, siger Ivar Apinis.

- Og kunderne, de kan selvfølgelig se frem til samme gode service og brede smil.

I dag, torsdag 9. februar, har han og Nicklas Beck Jensen første arbejdsdag som nye ejere af restauranten. Ejerskiftet vil blive fejret med gode tilbud den kommende uge, som dog først bliver offentliggjort på mandag.

Du finder Subway på Østerågade 16. Foruden restauranten i midtbyen finder du også Subway i Aalborg Storcenter. 

Annonceret indhold

Nyeste