Pernille giver den som Olaf sammen med Elsa og Anna. Privatfoto.
Det sker

Se de smukke maver! Nu skal vinderen findes

De fem finalister i Nordjyllands smukkeste mave er fundet

25. september 2020 kl. 09:08

AALBORG: Hvem har Nordjyllands smukkeste mave m/k? Det spørgsmål bliver stillet for tiende år i træk. Sammen med Baby Sam i city syd har radio ANR indledt jagten på maverne. På fredag finder den store finale sted i programmet Morgenkøterne på ANR, som rykker studiet ud til Baby Sam. De fem maver dyster om præmier til en samlet værdi 30.000 kroner.

De sidste par uger har lytterne sendt billeder ind til ANR i håbet om at blive udvalgt til den kommende finale uge.

- Det er helt vildt så mange kreative bud vi har fået ind til konkurrencen, lyder fra morgenværterne Anders og Matilde.

- Heldigvis har vi haft en jury til at være med at vælge billederne ud. Så vi har ikke stået med ansvaret alene, fortæller Anders Wortmann.

I næste uge kan man, på ANRs facebookside, være med til at stemme på sin favorit. Du kan høre hvem der vinder fredag morgen fra klokken 6-10 på ANR.

Sissel har sendt sin isbaby ind til konkurrencen. Privatfoto
Helle viser produktet af en aften med Netflix & Chill. Privatfoto
Ditte er blevet stærkt inspireret af Løvernes Konge. Privatfoto
Anne viser stolt pumpningen af sit dæk. Privatfoto
Annonceret indhold

Nyeste